ففول

لیست داروخانه‌ها

خانواده ففول بیش از پنجاه سال است که در راستای سلامتی و بهبود کیفیت زندگی جامعه تلاش می­‌کند و برای تمام کسانی که کم خونی ناشی از فقر آهن و کمبود ویتامین­‌های بدن را دارند مفید است. یکی از مزیت­‌های قابل توجهی که این مکمل­‌ها نسبت به بقیه دارند آهسته رهش بودن تمامی محصولات این برند است، که باعث کاهش عوارض گوارشی در فرد می­‌شود.

در گذشته این خانواده فقط یک عضو داشته که یکی از قدیمی­‌ترین قرص­‌های آهن در سراسر جهان محسوب می­‌شود ولی در حال حاضر هشت عضو فعال دارد و همچنان در حال گسترش محصولات خود برای حفظ سلامتی و بهبود کیفیت زندگی شماست.

ففول یکی از بهترین مکمل‌ها در جهان است! محصولات ففول با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و تحقیقات علمی، بهترین و موثرترین ترکیبات را در اختیار شما قرار می‌دهند. از تقویت سیستم ایمنی گرفته تا بهبود فقر آهن، افزایش انرژی و حفظ سلامت پوست، ما بهترین را برای شما طراحی کرده‌ایم. انتخاب کنید و تفاوت را حس کنید.

 

آهسته رهش بودن به معنی تجزیه و حل شدن دارو به طور آهسته و تدریجی است. داروهای آهسته رهش به طور آرام و در مدت زمان طولانی در دستگاه گوارش فرد حل و جذب می­‌شوند. این ویژگی باعث طولانی‌­تر شدن اثر دارو در بدن شده که به کاهش اثرات جانبی گوارشی مرتبط با دارو هم کمک می­‌کند. این داروها نقش مهمی در بهبود روند درمان و کاهش عوارض جانبی در بدن ایفا می‌کنند.

مهمترین نقش آهن اینست که عضو اصلی در سنتز نوعی پروتئین در سلول‌های قرمز خون است که به آن هموگلوبین می‌گویند. نقش اصلی هموگلوبین در بدن انتقال اکسیژن از ریه‌ها به تمام سلولهای بدن است. اگر مقدار آهن خون شما پایین باشد، مقدار اکسیژن‌گیری در بدن شما کاهش یافته و این علت عمده خستگی و ضعف در انجام کارها است.

آهن یکی از مواد معدنی بسیار مهم در بدن محسوب می­شود که به گلبول­های قرمز خون کمک می­کند تا اکسیژن را به سلول­های سراسر بدن منتقل کنند. این عنصر در مراحل مختلف رشد کودکان و نوجوانان نقش اساسی دارد. آهن به عنوان یک عنصر مهم در  بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شناخته می­شود. ملح بیس گلیسینات نوع جدیدی از ملح آهن است که علاوه بر جذب بهتر در بدن عوارض گوارشی کمتری را به همراه دارد.

اسید فولیک و فولات نام دیگر ویتامین B9 است. تمام محصولات خانواده ففول حاوی اسید فولیک و فولات هستند که فرم فولات آن، جذب راحت­‌تری در بدن دارد. این دو عنصر نقش بسیار مهمی در سنتز و بازسازیDNA، تقسیم سلولی که به تکامل و رشد نوزادان کمک می­‌کند و همچنین در تولید سلول‌های خونی (هموگلوبین) نقش اساسی دارند. فولات به­ کا­ررفته در تمام محصولات از شرکت کواتروفولیک تهیه می­‌شود.

تالاسِمی یک بیماری خونی ژنتیکی است که در آن یک ناهنجاری یا جهش در یکی از ژن های دخیل در تولید هموگلوبین وجود دارد و از والد یا والدین به ارث می رسد.

در تالاسمی تعداد هموگلوبین‌ها و گلبول‌های قرمز در بدن فرد مبتلا به این بیماری از حالت نرمال کمتر است.

کم خونی سیدرو بلاستیک از انواع کم خونی میکروسیتیک (کاهش حجم گلبول های قرمز) بوده و آهن داخل گلبول‌های قرمز، در جهت تولید هموگلوبین کمکی نمی‌کند. این آهن ممکن است، در گلبول‌های قرمز انباشته شده و ظاهری حلقه‌ای یا سیدروبلاست، در اطراف هسته سلول تشکیل دهد.

کم‌خونی در اثر بیماری مزمن یا التهاب مزمن نوعی کم‌خونی است که در عفونت های مزمن، بیماری های خود ایمن مزمن و برخی از بدخیمی ها دیده می‌شود. در بیماری های مزمن یا التهابات مزمن واسطه های التهابی مانند سیتوکین ها و اینترلوکین ها ترشح می شوند. کبد در پاسخ به سیتوکین‌های التهابی و اینتر لوکین 6 مقدار بیشتری هپسیدین تولید می‌کند.

در محصولات خانواده ففول انواع ویتامین‌های گروه  B وجود دارند. این ویتامین ها از ویتامین‌های محلول در آب هستند که در صورت استفادهٔ بیش از نیاز ذخیره و جذب نمی‌شود یا پس از جذب به سرعت از طریق ادرار دفع می شوند.

کم خونی یا آنمی اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز یا هموگلوبین کافی در خون وجود ندارد. کم‌خونی شایع‌ترین بیماری خونی است. کم‌خونی با غلظت هموگلوبین (Hb) تعریف می‌شود. بیشتر از 13 گرم در دسی لیتر (۱۳۰ گرم در لیتر) در مردان کمتر از ۱۱٫۵ گرم در دسی لیتر (۱۱۵ گرم در لیتر) در زنان هموگلوبینی که در گلبول‌های قرمز خون وجود دارد باعث می‌شود تا اکسیژن به گلبول قرمز متصل شده و توسط مویرگ‌ها به بافت‌های مختلف بدن برسد.